Warunki korzystania

Postanowienia ogólne

Właścicielem sklepu internetowego retail-market.eu jest spółka Retail Market Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Kopanina 28/32C/102, 60-105 Poznań, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000810829, NIP: 7831808211, REGON: 384726720, o numerze BDO: 000546294, o kapitale zakładowym w wysokości 5 000 zł.

Prywatność i bezpieczeństwo

Wszystkie zgromadzone dane są własnością RETAIL MARKET sp. z o.o. i nie zostaną nikomu udostępnione, za wyjątkiem firm kurierskich, które będą potrzebować adresu, aby dostarczyć przesyłkę. Jeżeli użytkownik wyrazi zgodę, zgromadzone informacje będą także wykorzystywane do informowania o nowych produktach. Jeśli strona kiedykolwiek zostałaby wykupiona lub przejęta, to wtedy wszystkie informacje stają się własnością nowego właściciela i firmy. Zastrzegamy sobie prawo do udostępnienia wszystkich informacji, jeśli zostaniemy o to poproszeni przez policję lub inne organy ścigania, a ich prośba zostanie uzasadniona odpowiednim nakazem sądowym lub gdy zostaniemy poinformowani o trwającym postępowaniu. Sugerujemy, aby dokładnie przeczytać zasady obowiazujące na każdej z takich stron. Wykorzystujemy najnowsze i najbardziej zaawansowane metody bezpieczeństwa, przechowywania i transferu danych. Wszystkie niezwykle istotne informacje, jak dane karty bankowej kodowane są za pomocą SSL. Musimy jednak poinformować, że wysyłanie i przechowywanie informacji przez internet, nigdy nie jest w 100% bezpieczne. Dlatego, nie możemy zagwarantować absolutnego bezpieczeństwa. Nasza witryna wykorzystuję "ciasteczka", które są małymi plikami tekstowymi, zawierającymi informacje o twoim komputerze, jednak zupełnie nieszkodliwymi. Nie możemy być także pociągnięci do odpowiedzialności, za jakiekolwiek szkody wyrządzone dla twojego komputera, ponieważ korzystanie z naszej strony jest dobrowolne i przeprowadzone na własne ryzyko. Nie odpowiadamy także za zawartość czy błędy na stronach osób trzecich. Nasz dostawca hostingu, automatycznie zbiera takie informacje jak adres IP, używana w tym momencie przeglądarka, system operacyjny, czas wizyty itp. Takie informacje są wykorzystywane wylącznie w celach statystycznych. Dostawca nie ma dostępu do jakichkolwiek prywatnych informacji, w tym do danych osobowych. Za ochronę danych osobowych w dużej mierze jest odpowiedzialny także użytkownik. Użytkownik wybiera swoją nazwę użytkownika, bezpieczne hasło oraz powinien uzbroić swoje środowisko pracy w odpowiedni program anty-wirusowy. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany istniejących warunków w każdej chwili. O wszystkich zmianach będziemy informować na stronie i zachęcamy, aby dokładnie je przeczytać przy każdej ewentualnej zmianie.

Kupujący, podając przy składaniu zamówienia swoje dane osobowe, Sprzedającemu, wyraża zgodę na ich przetwarzanie przez Sprzedającego w celu realizacji złożonego zamówienia. Kupujący ma w każdej chwili możliwość wglądu, aktualizacji, poprawiania, oraz usuwania swoich danych osobowych.

Ogólne warunki korzystania

Ogólne warunki korzystania tej strony są zgodne z prawami ochrony klienta i międzynarodowym kodeksem handlu internetowego. Wszyscy użytkownicy, zobowiązują się przestrzegać obowiązujących zasad i warunków. Automatycznie uważa się, że każdy użytkownik przeczytał regulamin i akceptuję wszystkie obowiązujące tutaj zasady. Zawartość całej strony jest chroniona prawami autorskimi i jakiekolwiek kopiowanie, udostępnianie, drukowanie czy publikowanie zgromadzonej tu treści bez zgody autora jest zakazane.

Zakupy przez internet

Zakup został przetworzony, jedynie gdy zamówione produkty zostały dostarczone lub gdy odpowiedni list, zawierający informacj od dostawie został wysłany. Automatycznie wygenerowany e-mail nie zalicza się jako potwierdzenie zakupu. Zawsze staramy się na bieżąco uzupełniać nasze zapasy na magazynie oraz dbamy o to, aby klient otrzymał swoją przesyłkę jak najszybciej. Aczkolwiek, nie możemy zagwarantować dostępności produktu czy przewidywanego czasu oczekiwania na przesyłke, ponieważ nie mamy żadnego wpływu na produkcję i dystrybucję produktów. Maksymalny termin wysyłki wynosi 7 dni roboczych. Po zakupieniu produktu w naszym sklepie internetowym, klient może zmienić zamówienie tylko, jeśli produkt nie został jeszcze wysłany a nowy produkt będzie droższy niż ten, który został pierwotnie zamówiony. Niestety, gdy zamówienie zostało już wysłane, nasza obsługa klienta nie może tego odwrócić.

Płatności

Przy zakupach internetowych, akceptujemy następujące płatności: Dotpay, Visa, MasterCard, także płatność przy odbiorze. Wszystkie produkty pozostają własnością RETAIL MARKET sp. z o.o., dopóki pełna płatność za produkty nie zostanie przetworzona.

Zakupy

Wyróżniamy cztery główne kroki podczas robienia zakupów. Znajdują się one poniżej:

Złożenie zamówienia: Klient wypełnia odpowiedni formularz, wpisując w puste pola swoje dane.

Metoda płatności: Tutaj klient wybiera preferowaną formę płatności.

Potwierdzenie zakupu: Klient dostaję maila potwierdzającego, że zamówienie zostanie wysłane w przeciągu najbliższych 24 godzin.

Zwrot

W terminie 14 dni od dnia zakupu klient ma możliwość zwrotu zakupionych produktów, będąc uprawnionym do wymiany artykułu lub zwrotu pieniędzy.

Produkt, który ma zostać zwrócony lub wymieniony, nie może być uszkodzony. Należy go zwrócić w oryginalnym i nieuszkodzonym opakowaniu ze wszystkimi dostarczonymi elementami. W przeciwnym wypadku wniosek reklamacyjny zostanie odrzucony lub rozpatrzony częściowo.

W terminie 14 dni od odebrania przesyłki należy poinformować nas pisemnie o odstąpieniu od umowy (za pośrednictwem poczty elektronicznej lub listownie), a następnie w terminie 14 dni zwrócić produkt na nasz adres: ul. Kopanina 28/32C / 102, 60-105 Poznań; E-mail: info@retail-market.eu

Należy wypełnić elektroniczny formularz zwrotu: https://bit.ly/34Pw158

Za paczki wysłane na inny adres nie niesiemy odpowiedzialności.

Koszty wysyłki ponosi nadawca. Nie przyjmujemy przesyłek pobraniowych.

W przypadku nieotrzymania odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od przekazania przesyłki, zwrot lub wymiana nie są możliwe.

Wymiana lub zwrot pieniędzy nastąpi w terminie do 14 dni od momentu otrzymania przez nas przesyłki zwrotnej.
Wymiana lub zwrot może zostać opóźniony w przypadku braku niezbędnych informacji, podania błędnego numeru konta lub nieotrzymania przez nas przesyłki zwrotnej.

Reklamacja/wymiana

Jeśli otrzymany produkt nie funkcjonuje prawidłowo, istnieje możliwość skorzystania z gwarancji.

Gwarancja nie jest ważna w przypadku:

Produkt należy zwrócić w oryginalnym i nieuszkodzonym opakowaniu ze wszystkimi dostarczonymi elementami. W przeciwnym wypadku wniosek reklamacyjny zostanie odrzucony lub rozpatrzony częściowo.

Należy wypełnić elektroniczny formularz zwrotu: https://bit.ly/2GVlm0C

Reklamowany produkt należy wysłać na adres: ul. Kopanina 28/32C / 102, 60-105 Poznań, odbiorca: Retail Market sp. z o.o.

Za paczki wysłane na inny adres nie niesiemy odpowiedzialności.

Koszty wysyłki ponosi nadawca. Nie przyjmujemy przesyłek pobraniowych.

Twoja reklamacja zostanie rozpatrzona w terminie do 14 dni od momentu otrzymania przez nas przesyłki zwrotnej.
Reklamacja może zostać opóźniona w przypadku braku niezbędnych informacji lub nieotrzymania przez nas przesyłki zwrotnej.

Anulowanie zamówień

Klient może anulować zamówienie przez telefon lub e-mail. Wiadomość musi zawierać poniższe informacje:

Gwarancja

Gwarancja danego przedmiotu jest ustalana przez producenta, ale nigdy nie jest krótsza niż dwa lata. Wszystkie produkty, zakupione w naszym sklepie internetowym posiadają ważną gwarancję od producenta i są dostarczane bez wad. Okres gwarancyjny rozpoczyna się w dniu zakupu produktu i może być przetworzony tylko przy okazaniu kopii oryginalnej faktury i rękojmi. Zazwyczaj szybciej jest oddać produkt do naprawy lub wymiany do autoryzowanych sklepów serwisowych; aczkolwiek my także oferujemy wsparcie dla klienta odnośnie wszystkich formalnych spraw związanych z gwarancją. Wszystkie warunki podane przez producenta, muszą zostać spełnione, aby skorzystać z przysługującej gwarancji. Aby uzyskać pomoc odnośnie gwarancji, prosimy skontaktować się z nami poprzez odpowiedzenie na e-mail z potwierdzeniem zakupu. Taki e-mail, musi zawierać poniższe informacje: przedmiot (numer seryjny, jeżeli takowy występuje), opis wady, data zakupu w sklepie internetowym, numer faktury i adres dostawy. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc z dopełnieniem gwarancji.

Gwarancja nie przysługuję w poniższych okolicznościach:

Dostawa

Przesyłka jest dostarczana przez takie firmę Inpost. Zawsze staramy się, aby wysyłka wszystkich przedmiotów, będących na stanie, została zrealizowana jak najszybciej - w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. W przypadkach, gdy zamówiony przedmiot nie jest już dłużej dostępny, poinformujemy o przewidywanym czasie wysłania produktu. Czas dostawy nigdy nie przekracza 15 dni, aczkolwiek na prośbę klienta jest taka możliwość. Koszty przesyłki są doliczane przy składaniu zamówienia i są one zależne od wybranej metody dostawy oraz lokalizacji klienta. Przy zamówieniach poza EU, nie odpowiadamy za naliczenie jakichkolwiek opłat, zależnych od praw obowiązujących w danym kraju.

Uszkodzenie produktu podczas dostawy

W przypadku otrzymania produktu(-ów), które zostały uszkodzone podczas dostawy, prosimy kontaktować się z nami, odpisując na potwierdzający zamówienie e-mail w celu wyjaśnienia tej sytuacji, przedstawiając dokładny opis problemu. Prosimy o zrobienie zdjęć uszkodzonego przedmiotu w oryginalnym opakowaniu, tak żebyśmy mieli podstawę do podjęcia odpowiednich działań wobec firmy dostawczej. Bylibyśmy także wdzięczni za przedstawienie imienia i nazwiska osoby dostarczającej przesyłki, jak i datę oraz godzinę, kiedy taka paczka została odebrana. Wszystkie te informacje będą dla nas niezwykle pomocne.

Prawdopodobne ryzyko

Przy zakupie jakiekolwiek przedmiotu na naszej stronie internetowej (własność RETAIL MARKET sp. z o.o.), kupujący jest odpowiedzialny za ówczesne zorientowanie i zastosowanie się do obowiązujących praw federalnych, stanowych, lokalnych i międzynarodowych związanych z własnością, posiadaniem, noszeniem, przenoszeniem, wysyłaniem i jakimkolwiek użytkowaniem zakupionego produktu.

Wysyłka

Wysyłka jest zawsze darmowa, jedynie przy wyborze płatności przy odbiorze, pobieramy opłatę, którą można zobaczyć składając zamówienie. Kupujący jest zobligowany zapłacić taką prowizję, gdy zdecyduję się na płatność przy odbiorze.

Kontakt

Dostawca będzie kontaktować się z klientem poprzez dostępne środki łączności, ale jedynie pod warunkiem, że użytkownik nie wyrazi sprzeciwu przeciwko takiej formie komunikacji. Reklamy w formie elektronicznej oraz przez SMS będą wyraźnie zaznaczone jako reklamy. Nadawca będzie widoczny, a takie materiały reklamowe odpowiednio oznaczone. Takie reklamy, będą również dokładnie przedstawiać warunki uczestniczenia w danej w promocji. Zawsze będzie możliwość anulowania subskrypcji z dokładnymi instrukcjami, aby nie otrzymywać już więcej takich materiałów reklamowych. Decyzja o nie otrzymywaniu materiałów reklamowych, zostanie uszanowana przez dostawcę.

E-wiadomości

Przy zapisie do e-wiadomości, użytkownik wyraża zgodę na periodyczne bycie informowanym o nowościach na stronie, specjalnych promocjach czy nowych usługach. Dostawca zobowiązany jest nie nadużywać, ani nie przekazywać adresu e-mail użytkownika osobom trzecim. Użytkownik może w każdej chwili anulować subskrypcję biuletynu.

Prawa autorskie

Zawartość stron internetowych należących do RETAIL MARKET sp. z o.o., w tym informacje, opisy produktów, szablon graficzny, technologia, zdjęcia produktów i inne elementy strony są własnością RETAIL MARKET sp. z o.o. i są chronione przez ustawę 83 z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim I prawach prokrewnych, a także inne regulacje prawa autorskiego i nie mogą być powielane, ani używane bez uprzedniej zgody pisemnej RETAIL MARKET sp. z o.o. Wszelkie naruszenia praw autorskich, będą zgłaszane odpowiednią drogą prawną.

Rozwiązywanie dysput

Wszelkie dysputy, postaramy się rozwiązać poprzez wzajemne porozumienie. W takim przypadku, klient wysyła e-mail, opisując swoją skargę, a firma w przeciągu najbliższych 6 dni roboczych podejmię i przedstawi swoją propozycję. Jeżeli klient nie będzie w stanie rozwiązać sporu poprzez wzajemne porozumienie, może w takim przypadku zgłosić sprawę do sądu. Nie uznajemy możliwości rozwiązania dysputy za pomocą kontrahenta w sporze pozasądowym.